Firma wielooddziałowa połączona wspólną siecią
Firma wielooddziałowa połączona wspólną siecią charakteryzuje się tym, że ma swoje oddziały, które rozproszone są po całym kraju. Oddziały te potrzebują ciągłego oraz nieprzerwanego dostępu do systemu. Rdzeń tego systemu znajduje się najczęściej w centrali firmy. Pierwszy raz spotykasz się z takim pojęciem i chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat firm wielooddziałowych połączonych wspólną siecią? Doskonale trafiłeś, zapraszam zatem do przeczytania poniższego artykułu.
Jak połączone są oddziały z centralą?
Oddziały firmy muszą być połączone z jej centralną, pojawia się więc pytanie, jak to wygląda? Aby więc połączyć oddziały z centralną, należy użyć specjalnego, dedykowanego do tego kanału transmisji danych. Powinien mieć on gwarantowane przepustowości sięgające nawet 10Gbps. Uwaga! Pasmo kanału jest zarezerwowane na wyłączność dla danych, jakie są nim przesyłane. Technologia światłowodowa daje możliwość realizacji usługi transmisji danych. W kraju łączenie oddziałów realizuje się w obrębie własnej sieci.
Łączenie oddziałów z centralną można zobrazować następująco: wyobraź sobie, że wynajmujesz cały pas na autostradzie tylko i wyłącznie dla siebie. Masz także możliwość dostosowania go do swoich indywidualnych potrzeb. Decydujesz wówczas o szerokości pasa, prędkości, z jaką się po nim poruszasz, ilości samochodów, które także nim przejeżdżają.
Jaki Internet wybrać: symetryczny czy asymetryczny?
W tym miejscu należałoby się skupić na różnicy, jaka jest pomiędzy Internetem symetrycznym a Internetem asymetrycznym. Przechodząc do rzeczy, Internet symetryczny charakteryzują się taką samą prędkością wysyłania oraz pobierania danych. Mamy tutaj styczność z identyczną przepustowością w dwie strony.
Jak łatwo się domyślić, jeśli chodzi o Internet asymetryczny, to wszystko dzieje się praktycznie na odwrót. Charakteryzuje się on tym, że prędkości wysyłania oraz pobierania nie są takie same- w tym przypadku różnią się. Nie wyklucza to oczywiście możliwości szybkiego pobierania danych- jest to możliwe! Jednak musimy poświecić dłuższą chwilę na ich wysłanie. Należy zatem postawić na łącze symetryczne.
Bezpieczeństwo dostępu do Internetu firmowego- jak to wygląda?
Należy podpisać umowę SLA, pełna jej nazwa brzmi: Service Level Agreement. Z tłumaczenia na język polski, jest to umowa, która dotyczy poziomu oraz warunków świadczenia usług z zakresu IT. Zawarte w niej przepisy mają stanowić gwarancję jakości. Gwarantuje ona przede wszystkim paramenty działania łącza oraz reguluje czas, w którym będzie dostęp do Internetu.
Ważne, aby istniała możliwość zwiększenia przepustowością łączą, dlaczego? W danej chwili firma może potrzebować jednorazowego, natychmiastowego zwiększenia pasma łącza. Takie sytuacje mają miejsce głównie podczas organizacji specjalnych wydarzeń czy eventów. Możliwość ta będzie wówczas gwarancją tego, że projekt zakończy się powodzeniem i nie doprowadzi ona do zwiększenia kosztów abonamentowych.
Jak wygląda zarządzanie siecią wewnętrzną w oddziałach?
Jeśli zdecydujesz się na wybór pakietu dedykowanego dla firm wielooddziałowych, nie będziesz musiał przejmować się zespołem IT, który będzie zarządzał siecią wewnątrz budynku. Zdecydowanie w większości sytuacji otrzymasz do dyspozycji zespół specjalistów. Będą oni odpowiedzialni przede wszystkim za prawidłowe działanie sieci w obiekcie.
Spójrz, rozwiązanie to jest bardzo korzystne, dlaczego? Po pierwsze to dzięki niemu oszczędzisz sporo pieniędzy, ponieważ nie będziesz już musiał szukać specjalistów, którzy będą odpowiedzialni za prawidłowe działanie sieci w obiekcie. A po drugie, to odpowiedzialność za funkcjonowanie zasobów będzie ciążyła na zespole zewnętrznym.
Warto także pokusić się o zlecenie zaprojektowania oraz zarządzania siecią bezprzewodową w obiekcie firmowym, dlaczego? Pomyśl, w każdej firmie, bez znaczenia czy jest to mała rodzinna firma, czy ogromna korporacja, jest zapotrzebowanie na dostęp do sieci bezprzewodowej. Pracownicy, czy nawet kontrahenci bardzo często wyrażają chęć łączenia się bezprzewodowo z więcej niż jednego urządzenia. Niekiedy nawet do użycia czajnika jest potrzebny dostęp do Wi-fi.
Z jakimi zagrożeniami przyjdzie się zmierzyć firmie wielooddziałowej połączonej wspólną siecią?
Takowa firma narażona jest oczywiście na naruszenie poufności oraz prywatności danych. Jednak można tym zagrożeniom zapobiec, poprzez przesyłanie danych w prywatnej sieci bezpiecznymi tunelami, zagwarantowanie sobie pasma, zapewnienie sobie stałej przepustowości sieci pomiędzy wszystkimi oddziałami. W zapobieganiu naruszeniu poufności oraz prywatności danych zdecydowanie może móc osobisty opiekun klienta, oraz doradca techniczny.
Zdecyduj się na korzystanie usług, jakie świadczy ITH
Nasza dywizja Outsourcingowa zapewnia Ci pełną obsługę technologiczną oraz IT Twojej firmy. Nasza oferta podzielona jest na części. Pierwszą z nich jest część usługowa, która związana jest z dostarczeniem Ci przez nas kompletnego rozwiązania. Drugą częścią jest zarządzanie przez nas zasobami, jakie posiada Twoja firma.
Współpracując z nami, otrzymasz wsparcie techniczne, jakie oferujemy naszym klientom 24 godziny na dobę. Nigdy więc nie pozostaniesz sam z potencjalnymi problemami. Posiadamy bogate zaplecze administratorów systemu Windows i Linux. Jesteśmy także w stanie zarządzać serwerami w chmurze- infrastrukturą cloud Amazon, MS Azure, ITH Cloud, Kru.pl. W ramach naszej usługi możesz liczyć na przejmowanie zarządzania nad firmową infrastrukturą sieciową. Administrujemy, monitorujemy oraz wprowadzamy odpowiednie modyfikacje zgodnie z Twoim zamówieniem.
Podsumowanie
Faktem jest, iż dużego nakładu pracy wymaga zarządzanie firmą, która ma charakter rozproszony. Każdy zdaje sobie z tego sprawę, jak trudno jest skoordynować przepływ dokumentów między oddziałami. Ciężkie jest także pilnowanie tego, aby wszystkie procesy przebiegały sprawnie oraz zgodnie z planem. Wiesz teraz, jak działa firma wielooddziałowa połączona wspólną siecią. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Dlatego powinieneś pochylić się nas usługami, jakie oferuje ITH.