Szyfrowana sieć transmisji danych dla TUZ

19.01.2024
Case-Study

Pierwszy kwartał w ITH zakończyliśmy z wygranym przetargiem na obsługę międzymiastowej sieci transmisji danych dla naszego Klienta, jednego z większych polskich ubezpieczycieli, firmy TUZ.  Całościowo przetarg dotyczy łącz dostępowych do Internetu, łącz transmisji danych pomiędzy obiektami Data Center oraz kolokację zapasowego centrum przetwarzania danych. 

TUZ zaprosił nas do konkursu ofertowego w ramach którego firma chciała zbudować zapasowe centrum przetwarzania danych w innym mieście niż podstawowe – to była pierwsza potrzeba TUZ. Oczywiście zapasowe centrum przetwarzania danych musi być połączone z centrum podstawowym łączem o wysokiej przepustowości – tutaj zostały wybrane kanały transmisyjne o przepustowości ponad 10Gbps, z protekcją. Dodatkowym wymogiem TUZ było szyfrowanie transmisji, tutaj nasi inżynierowie postawili na szyfrowanie transmisji poprzez metodę która zachowuje bardzo wysoką wydajność transmisji. 

Finalnie nasza firma została głównym dostawcą usług telekomunikacyjnych dla TUZ, dostarczając naszemu Klientowi: 

  • łącza dostępowe do Internetu z protekcją 
  • szyfrowane łącze transmisji danych pomiędzy obiektami kolokacyjnymi o przepstowości ponad 10Gbps 
  • kolokację  zapasowego centrum danych w katowickim obiekcie Data Center

Dla wszystkich usług świadczymy dla TUZ inżynierskie wsparcie techniczne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. 

W celu realizacji usług z protekcją wykorzystaliśmy dwa nasze podstawowe węzły dostępowe, jeden w Krakowie, drugi w Warszawie w których to zaterminowane są usługi TUZ, dodatkowo w pełni wykorzystaliśmy możliwości międzymiastowej sieci ITH, po pierwsze dla protekcji a po drugie w celu zaszyfrowania ruchu poprzez odpowiednie protokoły szyfrujące.. 

Budowa sieci ITH zakłada możliwość awarii każdego jej elementu – bez wpływu na działanie sieci, tj. zabezpieczyliśmy naszą infrastrukturę przed awariami: 

  • kanałów transmisji międzymiastowej 
  • lokalnych włókien światłowodowych 
  • działania węzłów dostępowych sieci ITH (tzw. POP) 
  • urządzeń sieciowych (routerów i przełączników) 

O TUZ ubezpieczenia 

TUZ Ubezpieczenia to nazwa marki związanej z TUZ Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych, które zostało założone w sierpniu 2003 roku.

Obecnie firma zatrudnia ponad 400 pracowników i współpracuje z ponad 2000 multiagentów ubezpieczeniowych. Oferuje produkty ubezpieczeniowe również online i przez telefoniczne call centre. Kapitał TUZ Ubezpieczenia jest w 100% polski. Siedziba znajduje się w Warszawie i tutaj też można odwiedzić jedyny w Polsce Punkt sprzedaży i obsługi Klienta, na ulicy Domaniewskiej 41. Zespół TUZ działa jednak na terenie całej Polski, poprzez przedstawicieli regionalnych oraz Centrum Obsługi Korespondencji w Radomiu.

O ITH 

ITH to ogólnopolski dostawca usług ICT dla biznesu, podstawowe usługi firmy to dostęp do Internetu, łącza transmisji danych, telefonia i kolokacja. Jedna z ciekawszych usług realizowanych przez ITH jest ITH NaaS – czyli kompletna sieć firmowa w formie usługi w ramach której ITH w całości odpowiada za budowę korporacyjnej sieci, a następnie realizuje ją w abonamencie, bez jakichkolwiek nakładów inwestycyjnych ze strony Klienta. Do grupy ITH należy również Kru.pl – spółka dostarczająca hosting współdzielony, hosting WordPress, utrzymanie domen, rozwiązania chmury publicznej i prywatnej.