Usługi telekomunikacyjne ITH są już dostępne dla krakowskich firm

Usługi telekomunikacyjne ITH dostępne dla krakowskich firm 

Od 2020 roku usługi ITH dostępne są dla krakowskich firm. ITH to warszawska, aczkolwiek wywodząca się z Krakowa spółka technologiczna skupiająca się na usługach ICT dla klientów biznesowych z obszaru całej Polski. 

Jak zbudowana jest krakowska sieć światłowodowa ITH? 

W Krakowie ITH buduje własną sieć światłowodową jak również korzysta z już położonych kabli – albo na zasadzie długoterminowych umów dzierżawy albo je kupując. Dzisiaj krakowska sieć światłowodowa ITH obejmuje swoim zasięgiem kilkaset biurowców, w tym w większości ITH jest w stanie oferować swoje usługi z protekcją. 

 • Na terenie Krakowa ITH dysponuje ponad 1000 kilometrów  sieci światłowodowej
 • Krótki czas reakcji oraz serwisu gwarantowany przez utrzymywanie własnych służb technicznych 
 • Dla wszystkich usług świadczonych w Krakowie zapewniamy całodobowe inżynierskie wsparcie techniczne realizowane przez zespół ITH NOC 

Jakie usługi są dostępne w ramach krakowskiej sieci światłowodowej ITH? 

Podstawową usługą realizowaną w ramach krakowskiej sieci światłowodowej jest symetryczny dostęp do Internetu ITH Net, jest to internet o gwarantowanych parametrach pracy adresowany do najbardziej wymagających Klientów. 

ITH Net to stabilne łącza o przepustowości od 50Mbps do 100Gbps w ramach pojedynczych przyłączy. Usługa może być dowolnie skalowana i modyfikowana. ITH Net zawiera pulę publicznych adresów IP, która standardowo może uwzględniać aż 256 adresów dla jednego łącza. 

Usługi ITH Net są realizowane przy wykorzystaniu urządzeń wiodących producentów takich jak Juniper (routery) i Huawei (sieć dostępowa) oraz Fortinet (Fortigate – urządzenia abonenckie dla usług ITH Security). 

Pozostałe usługi oferowane w Krakowie przy wykorzystaniu sieci światłowodowej to: 

 • łącza transmisji danych ITH Data
 • telefonia IP (VOIP), usługi wirtualnej centrali 
 • kolokacja z dedykowanym połączeniem z siedzibą Klienta 
 • ITH NaaS – ITH  Network as a Service 

ITH  Network as a Service 

ITH NaaS to innowacyjna usługa polegająca na realizowaniu kompletnej sieci wewnątrz-korporacyjnej przez ITH rozliczanej w modelu abonamentowym, łącznie z utrzymaniem i serwisem W ramach ITH NaaS jesteśmy w stanie: 

 • zaprojektować sieć wewnętrzną, aktywną i pasywną, w tym również polityki bezpieczeństwa
 • wykonać instalację okablowania  
 • dostarczyć i zainstalować / wdrożyć urządzenia sieciowe (routery, przełączniki, punkty dostępowe dla sieci bezprzewodowej) . 

Całość jest dostarczana w formie usługi, tj. bez nakładów inwestycyjnych ze strony Klienta, dodatkowo przez czas czas trwania umowy ITH utrzymuje i serwisuje sieć – dzięki temu punkt odpowiedzialności ITH przechodzi z zakończenia łącza de facto na urządzenia końcowe, a samemu Klientowi daje to komfort pojedynczego punktu zgłaszania awarii. Usługa nie jest alternatywą dla zespołu utrzymania IT w firmie, a raczej dodatkiem który pozwoli mu skupiać się na innych ważniejszych dla biznesu aspektach. 

Więcej informacji na temat ITH Network as a Service publikujemy w krótkim filmie prezentacyjnym: https://youtu.be/RX9mp0z-hbU 

Oferta specjalna dla firm z Krakowa od ITH 

Dla krakowskich przedsiębiorców ITH przygotowało specjalną ofertę, której szczegóły dostępne są pod adresem http://krakow.ith.eu. W wielkim skrócie w Krakowie ITH stawia na rozwój łącz symetrycznych ITH Net o przepustowości 1Gbps – co dzisiaj powinno być standardem w każdej firmie. Wraz z łączem dostępowym do Internetu, które jest realizowane poprzez krakowską sieć światłowodową ITH proponuje, w cenie usługi ITH Tele Wirtualna Centrala 5 (tj obsługa do 5 telefonów) i pakiet hostingowy w Kru.pl Cloud Premium na rok zupełnie za darmo. 

Najważniejsze cechy usług  ITH Net świadczonych przez ITH 

Kupując usługi w ITH kupujesz nie tylko dostęp do Internetu czy inne usługi ICT ale “święty spokój”. Dla wszystkich świadczonych przez ITH usług zapewniamy: 

 • całodobowe wsparcie techniczne ITH NOC 
 • dedykowanego Account Managera, który przez cały czas trwania współpracy realizuje wszelkie tematy związane z utrzymaniem i rozwojem usługi 
 • dedykowanego inżyniera technicznego, który odpowiada za konfigurację i poprawne utrzymanie usługi, jak również za wsparcie techniczne w przypadku problemów 
 • łącze symetryczne o gwarantowanych parametrach pracy 
 • umowa SLA dla każdej usługi 

W ramach realizacji naszego programu Elastycznego IT dla Twojej firmy – wszystkie usługi można elastycznie modyfikować, zarówno zwiększając jak i zmniejszając ich parametry czy też pakiety dodatków. Większość zmian może być dokonywana nawet bez zmiany długości umowy – zaledwie poprzez zgłoszenie. 

ITH Ready 

To program stworzony z myślą o deweloperach, właścicielach budynków komercyjnych, zarządcach takowych oraz użytkownikach końcowych i najemcach.  W budynkach objętych programem ITH Ready Klienci usług ITH mają specjalne benefity, takie jak: 

 • umowa na czas nieokreślony 
 • instalacja do 7 dni od Zamówienia
 • brak opłaty instalacyjnej 
 • łącze z protekcją w cenie 
 • możliwość przetestowania usług ITH Net bez jakichkolwiek konsekwencji przez okres 30 dni 

 

W ramach ITH Ready, ITH jest w stanie w całości zarządzać infrastrukturą budynkową – krótko mówiąc ten program daje korzyści dla każdej ze stron współpracy. 

 

Jaka jest geneza ITH w Krakowie? 

ITH świadczy swoje usługi w Krakowie od 2020 roku, firma została stworzona przez twórców i byłych zarządzających jednego z największych dostawców usług telekomunikacyjnych, który został przez nich sprzedany w 2017 roku. Widząc braki rynkowe oraz dalsze możliwości rozwoju postanowili oni wrócić na rynek z całkowicie nowym i świeżym podejściem w zakresie oferowania, utrzymania oraz sprzedaży usług telekomunikacyjnych dla biznesu. To nowe podejście zamknięte jest w słowie “elastyczność” – które je w całości definiuje.  ITH wychodzi do swoich Klientów z bardzo szerokim wachlarzem IT – w obszarze hostingu, telekomunikacji oraz zaawansowanych usług, które w większości są oferowane w modelu elastycznym – z łatwością modyfikacji kontraktów lub wręcz bez kontraktów. W ITH stawiamy na prosty model sprzedaży, definiowanie cen usług przez ich wartość a nie przez wartość Klientów, ogólnopolski zasięg, możliwości przeprowadzenia testów oraz kompleksowość oferty. Żaden specjalista IT nie został zwolniony za wybór usług ITH.