Atak DDoS — czy jesteś gotowy na nieproszonych gości?

Drodzy Państwo, przypuszczam, że większość z was słyszała o czymś, co nazywa się atakiem DDoS, czyli atakiem typu „distributed denial of service”. Jeśli nie (a nawet jeśli tak), to pozwólcie, że opiszę to dla was jak najprościej.

Atak DDoS jest trochę jak zaproszenie całego miasta na kolację do swojego domku letniskowego, kiedy jesteś przygotowany jedynie na towarzystwo gości z sąsiedztwa. Twoje lokum jest zasypywane przez niekończący się tłum, który chce zjeść, napić się i rozmawiać, a ty po prostu nie masz wystarczająco dużo żywności, krzeseł oraz pokoi, aby ich wszystkich pomieścić. Więc co się dzieje? Chaos. Totalny chaos! W efekcie twoja siedziba przestaje funkcjonować.

W świecie cyfrowym atak DDoS to tłum „gości” z całego Internetu, którzy nagle zaczynają nękać twój serwer zapytaniami, doprowadzając go do stanu paraliżu. Takie zapytania, moi drodzy, to nie są uprzejme listy, to są raczej krzyki, które dochodzą do serwera z każdego kierunku, i to jednocześnie.

W dzisiejszych czasach, gdy Internet jest jak Dziki Zachód, pełen nieznanych zagrożeń i wrogów, ataki DDoS stają się coraz bardziej popularne. Stajemy się łatwymi celami dla tych, którzy mają dostęp do technologii i narzędzi, które umożliwiają przeprowadzenie takiego ataku. Za niewielką opłatą, można stworzyć cyfrowy zamęt na skalę, jaką trudno sobie wyobrazić. Można pokrzyżować plany nawet największej instytucji, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Tak, moi drodzy, to są rzeczywiście niepokojące czasy.

Jak zawsze, jestem pewien, że wspólnie znajdziemy sposób, aby sobie z tym poradzić. W końcu, kto by chciał mieć tłum nieproszonych gości na kolacji?

Skutki ataku DDoS — chaos, utrata wizerunku i straty finansowe

Jakie są skutki udanego ataku DDoS? To jest trochę jak zorganizowanie balu maskowego, na którym nagle wszyscy goście zdejmują maski i okazuje się, że wszyscy są kłusownikami!

 1. Po pierwsze, jest chaos. Przerwa w pracy jest jak niespodziewany pożar w fabryce cygar. Produkcja zamiera, ludzie biegną w różnych kierunkach, a ty siedzisz sam z cygarem w ręce, zastanawiając się, co właściwie się stało.
 2. Następnie, mamy utratę zaufania. Wyobraź sobie, że jesteś producentem whisky. Jeśli twoja destylarnia zostanie zamknięta, ludzie zaczną się zastanawiać, czy twój produkt jest naprawdę tak dobry, jak mówisz. Dodatkowo, procesy, takie jak zakupy czy rejestracje, zaczynają przypominać wyścigi rydwanów – są pozbawione kontroli.
 3. Ostatnie, ale nie mniej ważne, są straty finansowe.

Atak DDoS – filtruj ruch sieciowy, jak złoto przez sito

Najnowsze rozwiązania anty-DDoS są jak strażnicy na wieżach, wykorzystujący najnowocześniejsze lunety, aby obserwować ruch na horyzoncie. Używają czegoś, co nazywa się maszynowym nauczaniem. Te inteligentne algorytmy analizują ruch sieciowy, a następnie wyznaczają wzorzec ruchu i jego dynamikę, co pozwala im wykryć wszelkie anomalie.

Te rozwiązania są jak solidna forteca, zapewniająca ochronę zarówno na poziomie sieciowym, jak i aplikacyjnym. Dzięki sztucznej inteligencji system uczy się na bieżąco nowych typów ataków i automatycznie dodaje je do swojej bazy wiedzy, co jest trochę jak posiadanie własnej kartoteki z przestępcami. Aktywacja ochrony przed DDoS jest jak wystrzał z pistoletu na starcie wyścigu. Zmienia się tylko kilka rekordów DNS i zaczyna się filtrowanie ruchu.  Cały ruch HTTP/HTTPS jest starannie przepuszczany przez warstwę filtrującą, która bada każdy pakiet i zapytanie jak detektyw na miejscu zbrodni.

Niepożądane elementy próbujące przemknąć są natychmiast odfiltrowywane, więc tylko czysty, nieskażony ruch dociera do Twojej strony.

Więc oto mamy, moi drodzy, wszystko, co musicie wiedzieć o skutkach ataku DDoS oraz posiadacie już wiedzę, w jaki sposób możecie bronić się przed zagrożeniem. Pamiętaj jednak, że zawsze musisz być czujny i przygotowany na niespodziewane. Bo choć możemy mieć najlepszych strażników i najbezpieczniejsze fortece, nigdy nie wiemy, kiedy może nadejść następny atak.

Jakie ataki DDoS możesz zablokować za pomocą rozwiązań anty-DDoS?

No więc jesteś ciekaw, jakie rodzaje ataków mogą być blokowane, prawda? To trochę tak, jakbyś zapytał, jakich bandytów można schwytać. Przedstawię Ci zatem listę tych, których z naszą pomocą możesz z łatwością wyłapać:

 1. TCP SYN+ACK — to są tacy, którzy próbują dostać się do twojego banku przez główne drzwi, mówiąc do strażnika, że mają spotkanie z dyrektorem.
 2. TCP FIN — ci próbują uciec z miejsca zbrodni, zamykając po sobie drzwi.
 3. TCP RESET — to jest trochę jak bandyta, który próbuje zresetować zegar w kasie.
 4. TCP ACK — to są tacy, którzy próbują dostać się do twojego banku, udając kuriera.
 5. TCP Fragment – bandyta, który próbuje przemycić diamenty, rozbijając je na małe kawałki.
 6. UDP Flood — przestępca, który próbuje zalać twoją kopalnię złota, żeby zmusić cię do opuszczenia jej.
 7. Slowloris — bandyta, który porusza się bardzo powoli, starając się uniknąć wykrycia.
 8. Slowpost — wysyła ci listy z groźbami, ale robi to tak wolno, że zanim dostaniesz list, on już jest daleko.
 9. Local File Inclusions — próbuje ukraść twoje tajemnice, podsłuchując twoje rozmowy.
 10. HTTP GET Flood — To są tacy, którzy próbują zalać twoje biuro listami z prośbami o informacje.
 11. HTTP POST Flood —próbują zasypać twoje biuro listami z informacjami, których nie chciałeś.
 12. HTTPS Attacks — próbują zaatakować twoje sejfy, wykorzystując dane, które uzyskali nielegalnie.
 13. SQL Injection —bandyta, który próbuje włamać się do twojego banku, wykorzystując tajne kody.

Pamiętajcie, że lista ataków, przed którymi możemy się uchronić, jest długa, ale nie jest to pełna lista wszystkich potencjalnych zagrożeń. Chociaż znamy większość sztuczek, które cyberprzestępcy mają w rękawie, zawsze mogą wynaleźć nowe metody, aby nas zaskoczyć. Powinieneś zawsze być gotowy na niespodziewane i mieć plan na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Z pomocą przychodzi ITH Security – prawdziwy szeryf na cyfrowym, dzikim zachodzie. Wykonujemy skany podatności infrastruktury IT — to nic innego, jak poszukiwanie ukrytych tuneli, które mogłyby być wykorzystanie do nielegalnego wniknięcia. Nie ma lepszego szeryfa w mieście niżITH Security★!

WAF – co to jest i jak działa Web Application Firewall?

Pamiętacie o strażnikach na wieżach?. W takim razie poznajcie WAF, czyli Web Application Firewall, prawdziwego herosa w świecie cyfrowym.

To tak, jakby zatrudnić Sherlocka Holmesa do pilnowania waszych cyfrowych bram. Analizuje on każde przychodzące zapytanie HTTP/HTTPS i każdą odpowiedź aplikacji, nie pozostawiając miejsca na żadne nieprawidłowości. Dzięki temu jesteśmy chronieni przed paskudnymi atakami, jak wstrzykiwanie kodu SQL, Cross-Site Scripting, a nawet przed nieznajomymi zagrożeniami, jak zero-day exploit. To wszystko za sprawą tajemniczych algorytmów, które, niczym dedukcyjne umiejętności Sherlocka, uczą się na bieżąco, aby zawsze być o krok przed cyberprzestępcami.

Koniecznie kliknij: https://ith.eu/zarzadzany-firewall/ i zobacz, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić!

IoT — jak dbać o nasze dane w świecie ”inteligentnych” urządzeń?

Teraz przenieśmy się do innego świata, świata Internetu Rzeczy, czyli IoT. To jak małe, rozwijające się miasteczko, pełne nowoczesnych inteligentnych urządzeń, które mogą łączyć się z siecią. Ale jak wiecie, nawet najbardziej optymistyczne miejsce ma swoje ciemne zakątki. Te nowoczesne urządzenia mogą być nie tylko fantastycznymi pomocnikami w codziennych zadaniach, ale też przysmakiem dla cyberprzestępców.

To trochę jak z cennymi klejnotami trzymanymi w papierowej szkatułce. Hakerzy mogą łatwo złamać zabezpieczenia tych urządzeń i wykraść cenne informacje, takie jak numery kont czy hasła do bankowości elektronicznej. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby zawsze zabezpieczać nasze urządzenia i regularnie aktualizować oprogramowanie. Pamiętajcie — nasze dane są jak nasze domy, musimy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć je przed nieproszonymi gośćmi.

Anty-DDoS — jak zapewnić swojej stronie optymalną ochronę?

Wybierając rozwiązanie anty-DDoS, powinieneś skupić się na kilku aspektach, aby zapewnić swojej stronie internetowej optymalną ochronę.

 1. Łącze kierując się przepustowością swojego łącza i generowanym ruchem, możesz określić, jak intensywna powinna być ochrona DDoS. Jest to podstawa do wyboru odpowiedniego planu.
 2. Strony/Domeny ilość domen, które zamierzasz chronić, wpływa na zakres i rodzaj ochrony, jakiej potrzebujesz.
 3. Bezpieczeństwo bezpieczeństwo jest wielowymiarowe. Musisz dbać o ochronę przed DDoS, ochronę treści, blokowanie niechcianych IP (lub krajów), wykrywanie anomalii i ochronę na różnych warstwach sieci.
 4. SSL w dobie rosnącej liczby ataków, ochrona SSL jest niezbędna. Musisz upewnić się, że twoje rozwiązanie obsługuje najnowszą wersję oprogramowania SSL, chroni przed podatnościami SSL i potrafi radzić sobie z różnymi rodzajami ataków.
 5. Wydajność oczywiście, ochrona nie powinna być zapewniona kosztem wydajności. Rozwiązania takie jak CDN i ”cachowanie” plików pomogą utrzymać prędkość i efektywność twojej strony.
 6. Web Application Firewall (WAF) WAF to dodatkowa warstwa ochrony. Chroni przed szeregami ataków, takimi jak XSS, SQL Injection, atakami na popularne platformy jak WordPress czy Joomla, a także umożliwia personalizację reguł.
 7. Analityka i ustawienia dobrze jest mieć kontrolę nad tym, co się dzieje. Dostęp do statystyk, API, powiadomień o atakach, możliwość ustawienia własnych stron błędów i balansowanie obciążenia to tylko niektóre z funkcji, które powinny być dostępne.
 8. Wsparcie w przypadku problemów, szybka i kompetentna pomoc jest nieoceniona. SLA, wsparcie e-mailowe, telefoniczne, dedykowany opiekun biznesowy i szybki czas reakcji to cechy, które powinien mieć każdy dostawca usług anty-DDoS.

Gdy już zrozumiesz, jak ważne jest zabezpieczenie swojego serwisu internetowego, warto wybrać partnera, który zapewni Ci wszechstronną ochronę i spokój ducha. ITH Security oferuje zaawansowane rozwiązania anty-DDoS, a nasz zespół ekspertów jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci chronić Twój biznes. Pamiętaj, że w dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwo nie jest luksusem, ale koniecznością. Z ITH Security, Twoja strona internetowa będzie zawsze bezpieczna. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i przekonaj się, dlaczego ITH to najlepszy wybór dla Twojego biznesu!